Uçak Bileti Esnek Paket Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Esnek bilet, ücret olarak promosyon uçak biletlerine göre daha pahalı olan ancak belli kurallar ve kesintiler dahilinde iptal ve değişiklik yapılabilen biletlerdir.

Bileti alirken esnek paket ne demek?

Esnek (rezervasyon değişikliği yapılabilir) Bilet, havayolu şirketinin kuralları ne olursa olsun uçak biletlerinizi değiştirmenize olanak tanır. Yeni biletin fiyatı daha yüksekse yalnızca aradaki farkı ödersiniz. Bu hizmet yalnızca uçak biletleri için geçerlidir, oteller veya kiralık araçlar için geçerli değildir.

Türk Hava Yolları esnek bilet ne demek?

Esnek Seyahat ile uçuşunuz hep güvence altında Özgür bir uçuş deneyimi sunan Esnek Seyahat uygulamamız ile sınırsız değişiklik hakkından yararlanıp, biletlemesi yapılmış seyahatinizi güvence altına alabilirsiniz.

Standart ve esnek bilet ne demek?

Standart Bilet: Trenin hareketine 5 dakika kalıncaya kadar alınabilen, iade hakkı bulunmayan 1 kez değişiklik ve açık bilete çevrilme hakkı veren bilettir. Esnek Bilet: 3 kez değişiklik, iade ve açık bilete çevrilme hakkı veren biletlerdir. Standart Bilet ücretinden biraz fazla ücret ile satılır.

Esnek Seyahat Nedir?

THY “ Esnek Seyahat ” ile yolcularına sınırsız bilet değişiklik hakkı sunacak. Türk Hava Yolları (THY), yolcularına 31 Aralık 2021 tarihine kadar satın aldıkları uçak biletleri için son uçuş tarihi 31 Mayıs 2022’ye kadar olmak şartıyla “ Esnek Seyahat ” sayesinde sınırsız değişiklik hakkı sağlıyor.

You might be interested:  Linea Gsr Paket Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Uçuşta yarı esnek ne demek?

THY yarı esnek bilet ile istediğiniz zaman rezervasyonunun hakkında değişiklikler, uçak biletinizin iadesi, çocuk ve bebek indirimleri, uçağı kaçırma binememe gibi durumlarda kolaylık sağlayan bilet çeşididir.

THY bilet sınıfları nelerdir?

Türk Hava Yolları’nda Economy, Comfort ve Business adında 3 farklı sınıf bulunuyor. Bu sınıflar da harflerle numaralandırılmış kategorilere ayrılıyor. Economy sınıfındaki biletler W, P, T, L, V, G, M, H, S, E, Q, Y, B harfleriyle, Business K,J,C,D, Comfort sınıfı ise A,U,O harfleriyle mil kazanılıyor.

THY Promo bilet ne demek?

Promosyonlu biletler, satın alındığı andan itibaren herhangi bir iptal, iade veya değişiklik yapılamayan biletlerdir. *Promosyonlu uçak biletleri fiyatları sınırlı sayıda koltuk için geçerlidir. *Promosyonlu biletler için iptal, iade ve değişiklik yoktur.

Business bilet ne demek?

Business class, birçok hava yolunun bazı uçaklarında, müşterilerine özel bir tecrübe yaşamaları için ayrılan alan ve bu alanda sunulan özel hizmet ve ayrıcalıkları ifade ediyor. Her hava yolu için business class başlığı altında olmasa da ayrıcalıklı yolculara sunulan özel ikramlar ve hizmetler bulunuyor.

THY gazi indirimi nasıl yapılır?

C, D, J ve K sınıflarında %20 malul ya da gazi refakatçisi indirimi uygulanır. Birinci dereceden şehit yakınlarına (anne, baba, eş, 25 yaş altı bekar çocuk), belgelerini ibraz etmeleri kaydıyla, Business ve Ekonomi sınıflarında (promosyonlu ücret sınıfları hariç) % 20 indirim uygulanır.

Uçak biletini açığa almak ne demek?

Açık bilet, belirli bir süre sınırı içerisinde istenilen an kullanılabilen, üzerinde tarih olmayan seyahat belgesidir. Aynı zamanda satın alınan biletin iptali gibi durumlarda bilet açığa alınarak iptal durumunda oluşan maddi zarar engellenebilir.

Uçak bileti nasıl erteleme Anadolujet?

Anadolu Jet Havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

You might be interested:  Turktelekom Paket Nasil Yapilir?(Çözüm bulundu)

Uçak bileti kaç saat önce değiştirilir?

İptal ve iade işlemlerinin yanı sıra değişiklik işlemleri için de uçuş saatinden en az 2 saat kadar önce başvurularınızı iletmeniz gerekiyor. Genel kurallar çerçevesinde bu mümkünse süreç hızlı bir şekilde başlatılıyor ve değişiklik talebiniz sonuçlanıyor.

THY fiyat Koruma Nedir?

THY, bilet alım işlemlerinde özellikle seyahat programı kesinleşmeyenler için fiyatı koruma uygulaması başlattı. THY ‘nin fiyatı koru uygulamasında standart korumada yolcular, uçuşlarına kalan süreye bağlı olarak belirli bir tutar karşılığında fiyatı sabitleyebilecek. Biletleme durumunda ise ödediği tutar iade edilecek.

THY bilet değişikliği kaç saat önce?

Uçuşa 1 saatten az zaman kala iptal ve iade yapılamaz. Uçuşa 1-12 saat kala iptal ve iade yapılamaz. Uçuşa 12 saat ya da daha uzun süre kala bilet üzerinde yapılan iptal ve iade işlemlerinde 150 TL kesinti yapılır, biletleme servis ücreti hariç kalan tutar iade edilir.

Uçuşa kaç saat kala bilet açığa alınır?

Uçuşunuza son 12 saat kala biletiniz üzerinde değişiklik yapmak isterseniz 150 TL karşılığında değişiklik yapabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *