Paket Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Paket ismi ne anlama gelir?

Paket kelimesi Türkçe’de “kâğıt veya benzeri bir zarfa konularak taşınan nesne” anlamına gelir.

Argoda paket ne demek?

” paket olmak” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. argoda yakalanmak, enselenmek anlamına gelir. polis tarafından gözaltına alındıktan sonra kişinin mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmesi olayıdır. argo değil suçlu jargonu kelimelerindendir.

Paket Türkçe mi?

İtalyanca pacchetto veya Fransızca paquet “kâğıt veya benzeri bir zarfa konularak taşınan nesne” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Fransızca pacque “torba, dağar” sözcüğünün küçültme halisidir.

Paketlik ne demektir?

Kağıda sarılarak veya bir kutuya konularak satışa hazır duruma getirilmiş, belli bir miktarda olan (yiyecek, ilaç vb.). Genellikle resmi makamlar ya da taraflarca tartışılmak, incelenmek üzere belirli konularda hazırlanmış birden çok maddeden oluşan bütün.

Muvaffakiyet ne anlama gelir?

Muvaffak kelimesinin kelime anlamı başarı demektir. Muvaffakiyet ise başarılı olmak olarak nitelendiriliyor. Özellikle bir iş kolunda, öğrencilerin derslerinde göstermiş oldukları başarılar muvaffak kelimesi ile nitelendiriliyor.

Telefonda paket ne demek?

Aylık paket nedir? Satın alımdan sonraki fatura dönemi ya da 30 gün sonuna kadar geçerli olan arama, SMS ya da internet paketleridir. Satın almak istediğiniz paketin esaslarını/kullanım koşullarını kontrol ederek, paketinizin geçerlilik süresini öğrenebilirsiniz.

Kertmeyenkele ne demek?

kertenkele familyasının 3. cinsinin adıdır. bir de bu familyadan kertilenkeleler vardır ki onarın durumu içler acısıdır.

Servis Türkçe mi?

Fransızca service “hizmet” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince servitium “hizmetkârlık, kölelik” sözcüğünden evrilmiştir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *