Paket Mısır Nasıl Yapılır?(Çözüm bulundu)

Evde Dondurulmuş süt mısır nasıl yapılır?

Evde Süt Mısır Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Dondurulmuş mısırlar bir tencereye alınır. Üzerini geçecek kadar sıcak su ilave edilir. 10 dk pişmeye bırakılır.
 2. Pişen mısırlar bir süzgece alınır güzelce süzülür.
 3. Tekrar tencereye alınır. Sıcakken tereyağını ekleyin. Tuz ve istediğiniz baharatları ekleyerek 1-2 kere karıştırın.

Dondurulmuş taze mısır nasıl yapılır?

Düdüklü tencereye 2 adet derin dondurucudan çıkarılmış mısır, 8 su bardağı soğuk su konulacak ve düdüklü tencerenin kapağı kapatılacak. Ocak ısısı normal (orta ateş) ısı konumuna ayarlanacak. Düdüklüden buhar çıkmaya başlayınca; düdüklü tencerenin modeline göre, üzerindeki ağırlığı takılacak veya mandalı indirilecek.

Hazır haşlanmış mısır nasıl yapılır?

Tencereye mısırların üzerini geçecek kadar sıcak su koyup, bir tatlı kaşığı şeker ekleyin ve mısırları 30 dakika boyunca haşlayın. Haşlanan mısırlarınızın üzerine tuz dökerek ya da tereyağ sürerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!

Dondurulmuş mısır’dan bardakta mısır nasıl yapılır?

Buzluktan çıkarılan 450 gr donmuş mısır eriyen tereyağına ilave edilerek ocağın altı açılır (sulanmaması için) Sürekli karıştırılarak yaklaşık 5 dakika kadar mısırlar pişirilir. Karıştırırken içerisine bir silme çay kaşığı tuz ve arzuya göre karabiber eklenir. Ocaktan alınarak sıcak sıcak bardaklara alınır.

You might be interested:  Kolay Paket 10 Nasıl Yapılır?(Doğru cevap)

Bardakta mısır baharatları nelerdir?

Evde Bardakta Mısır Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 konserve mısır veya bütün mısır alıp taneleyebilirsiniz.
 • Tereyağı
 • Su.
 • Kimyon, karabiber, pul biber (isteğe bağlı farklı baharatlar )
 • Ketçap.
 • Mayonez.

Süt Mısıra hangi baharatlar konur?

Ardından kaseye alacağınız mısırları, tereyağ ya da margarin ile karıştıralım. Daha sonra tuz, karabiber, limon ve pul biber, tercihen sarımsak tozunu mısırlara ekleyelim. Mısırların sertlik ve yumuşaklığını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Dondurucudan mısır nasıl pişirilir?

Mısırları tencereye alıp üzerini geçecek kadar su ekleyin. 10 dakika kadar pişirdiğiniz mısırları süzüp tekrar tencereye alın. Üzerine tereyağını ekleyip mısırların sıcağıyla eritin. Tuz ve dilediğiniz baharatları ekleyip mısırları kaselere bölüştürün.

Haşlanmış mısır derin dondurucuda nasıl saklanır?

Pişen mısırların suyu süzülür. Soğuduktan sonra varsa mısır taneleyicisi ile yoksa bıçak yardımıyla dikkatli bir şekilde tanelere ayrılır. Ardından buzdolabı poşetine koyularak derin dondurucuya atılır. Poşete koyarken tane tane olmasına dikkat edin.

Tane mısır nasıl haşlanır?

Tane tane ayıkladığınız mısırları derin bir tencere içine koyun. Üzerini 1 parmak geçecek kadar su koyun. Arzu ettiğiniz kadar tuz serpiştirip, 20dk kadar haşlayın. Mısırlar yeterince yumuşadığında ocaktan alın.

Haşlanmış mısır bağırsak çalıştırır mı?

İçerdiği çözünebilir lifler sayesinde sindirimi kolaylaştıran mısır yaşam kalitesini etkileyen kabızlık gibi hastalıkların yaşanma oranını düşürür. Bağırsakların daha sağlıklı çalışmasını destekleyen mısır, iltihap bağırsak sendromunu önler.

Mısır suda kaç dakikada pişer?

Bildiğiniz gibi normal tencerede yapılan mısır, süt mısırı bile olsa pişirmek saatler alıyor. Düdüklü tencerede ise mısır pişirmek en fazla 25 dakika. Şimdi süt mısırı nasıl seçilir önce onu bir anlatayım. Pazara gittiğinizde yaprakları kapalı mısır almayın, seçerken 1-2 yaprağı kaldırın ve tanelerine bakın.

Kuru mısır haşlanır mı?

– Kuru mısırı haşlamak için öncelikle mısırları düdüklü tencerenin içerisine koyuyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat haşlanan süt mısırlar ağzınızı yakmayacak kadar soğuduktan sonra üzerine tuz döküp afiyetle yiyebilirsiniz.

You might be interested:  Avea Üçlü Paket Nasıl Yapılır?(Çözünme)

Bardakta hazır mısır nasıl yapılır?

Bardakta Mısır Nasıl Yapılır?

 1. 1. adım: Küçük bir tencereye 3 bardak su koyup kaynatın.
 2. 2. adım: Daha sonra kaynayan tencerenin üzerine bir süzgeç koyun.
 3. 3. adım: Süzülen mısırları süzgecin içerisine atın.
 4. 4. adım: 10-15 dakika mısırların su buharında pişmesini sağlayın.

Küllü kart mısır nasıl yapılır?

Harlı odun ateşi üzerine oturtulan büyük kazanlar veya tencereler içerisinde bolca su kullanılarak mısır taneleri pişirilir. Kullanılacak kül müktarı bir çay bardağı ile en fazla bir su bardağı kadardır. Yakşalık 1 saat kadar küllü suda kaynayan mısırlar, daha sonra bol su altında küllerinden temizlenir.

Soslu süt mısır nasıl yapılır?

Soslu Süt Mısır Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Tereyağını eritin, baharatları ve sarımsağı ekleyip, kızdırın.
 2. Dilimlenen mısırları sosa ekleyin ve her yerine sos değecek şekilde sallayarak pişirin. Kaşar rendesi serpiştirin, taze kekik ekleyin ve sıcak servis edin. Afiyet olsun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *