Konut Paket Sigortası Ne Işe Yarar?(Soru)

Konut sigortası; yangın, sel-su baskını, fırtına, kara/hava/deniz taşıtları çarpması, dumanın yol açtığı zararlar, yer kayması, terör, kar ağırlığı ve civarınızda yaşanarak sizin için tehdit oluşturabilecek grev, lokavt, halk hareketleri ve kötü amaçlı eylemler gibi durumları kapsamı altına alır.

  • Konut Sigortası (Ev sigortası) ne işe yarar? Konut sigortası poliçesi ile evinizi ve içinde bulunan eşyalarınızı konut paket sigortası ile maddi zararlara karşı güvence altına alabilirsiniz. Konut Sigortaları, evinizi ve içindeki mal varlığınızı korumanızı sağlar.

Konut sigortası neleri kapsar?

İhtiyaçlarınıza uygun konut sigortası yaptırdığınızda eviniz; Sel, yıldırım düşmesi, su baskını, yer kayması gibi afetlere ve hırsızlık, kaza, gasp, terör olayları, yangın, duman gibi beklenmedik durumlara karşı da güvence altına alınır.

Neden konut sigortası yaptırmalısınız?

Konut sigortası yaptırarak evinizin bina olarak değerini deprem gibi felaketler sonrasında tanzim etme hakkına sahip olursunuz. Poliçeye dahil edilecek ek teminatlar ile de eşyalarınızı hırsızlık veya ev kazalarına karşı korumuş olursunuz.

Güneş konut sigortası neleri kapsar?

Güneşli Ev ile teminat altına aldığımız güvencelerin yanı sıra ” Konut Yardım Hizmetleri”miz ile de yanınızdayız.

  • Konuta ambulans gönderilmesi.
  • Tesisat, elektrik, anahtar, cam işleri.
  • Kombi Bakım Hizmeti.
  • Konutta kalan kişinin kurtarılması
  • Otel hizmeti.
  • Güvenlik şirketi.
  • Hastanede yatma durumunda yardım.
You might be interested:  Bilgisayarda Grafik Tasarım Nasıl Yapılır?(Soru)

Özel konut sigortası ne işe yarar?

Özel Konut Sigortası ile mesken olarak kullanılan bina ve ev eşyaları yangın, yıldırım, infilak veya yangın ve infilak sonucu duman, buhar ve hararetin sigortalı mallarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar sigorta bedeline kadar teminat altına alınır.

Ziraat konut sigortası kombi arızasını kapsar mı?

Konut sigortasının kombi arızasını kapsaması için elektronik ev eşyalarının poliçeye dâhil edilmesi gerekir. Aksi halde konut sigortası kombi arızasını kapsamaz. Yani poliçede, elektrikli eşya arızası sigorta kapsamındaysa, sigorta kombi arızasını kapsar.

Konut sigortası su kaçağını karşılar mı?

Evinizde sel, su baskını olur ve maddi zarar ortaya çıkarsa da konut sigortası poliçeniz hasar giderlerini sizin için öder. Bu sebeple henüz evinize konut sigortası yaptırmadıysanız geç olmadan poliçenizi yaptırarak su basması riskine karşı önlem alabilirsiniz.

Konut sigortası işe yarıyor mu?

Konut Sigortası Ne İşe Yarar? Deprem, yer kayması, su tesisatındaki sorunlar nedeniyle evi su basması ya da hırsızlık gibi durumlar maddi olarak kayıplar getirebilir. Ev sigortaları ise poliçenizde yer alan teminatlar ve limitler doğrultusunda maddi kayıplarınızı karşılar.

Konut sigortası TV kırılmasını karşılar mı?

Konut sigortası, kırılan elektronik eşyaların masraflarını karşılar mı? Televizyon, müzik seti, bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera gibi elektronik eşyaların güvence altına alınması için poliçede, kazayla kırılma teminatının olması gerekir. Bu ek teminatla çoğu sigorta şirketi elektronik eşya hasarlarını da karşılar.

Konut sigortası neye göre hesaplanır?

Türkiye’de yürürlükte olan konut sigortaları mevzuatına göre, bina sigorta bedeli binanızın brüt yüzölçümü ile yeniden yapım maliyeti üzerinden belirlenen birim metrekare bedelinin çarpımı ile hesaplanır.

Konut sigortası bina teminatı nedir?

Konut Sigortası Bina Teminatı Kapsamı Nedir? Deprem, yangın veya su baskını gibi durumlarda binada oluşabilecek hasarlar. Bina içerisinde yer alan tesisat ve özel eşyaların zarar görmesi. Bina içinde bulunan ortak kullanım alanlarının yanı sıra bahçe, avlu, çevre duvarları ya da sarnıçlarda meydana gelen zararlar.

You might be interested:  Ziraat Mobilden Paket Yapma Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

AXA konut sigortası neleri kapsar?

Binaya bağlı taşınmazlarda meydana gelebilecek arıza ya da hasarlar poliçeniz kapsamında karşılanır. Sel ya da su baskını gibi durumları da sizden önce düşünen AXA Sigorta, hasarı karşılamakla kalmaz, otel rezervasyonundan konaklama masraflarına yanınızda olur.

Konut sigortası kira kaybı nedir?

Kira Kaybı Teminatı Kiracının kiraladığı mülk ile alakalı imzaladığı sözleşmede yer alan kira bedelinin herhangi bir nedenle ödememesi durumunda, poliçe kapsamında meydana gelen kira gelir kaybı, poliçede vurgulanan sigorta miktarına kadar (aylık en fazla 10.000 TL) teminat altına alınıyor.

Ziraat özel konut sigortası mecburi mi?

Konut sigortası yaptırmak zorunlu değildir ve isteğe bağlı olarak yaptırabilir ancak yeni bir mülk alacak bireyler kredi çekerken kredinin çekildiği banka borç dönemi içerisinde, mülk sahiplerine zorunlu konut sigortası yaptırmalarını isteyebilir. Zorunlu deprem sigortası (DASK) ile konut sigortası karıştırılmamalıdır.

Konut poliçesi iptal oluyor mu?

Konut sigortası nasıl iptal edilir? Ancak konut kredisinde DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) zorunlu olup, diğer sigortalardan olan bireysel yaşam sigortası (hayat sigortası) ve konut sigortasının herhangi bir zorunluluğu bulunmuyor. Bu şekilde konut sigortası kullanan tüketiciler sözleşmenin iptalini isteyebiliyor.

Toki konut sigortası nedir?

Konut sigortaları yangın, yıldırım, infilak, duman, dahili su, terör, fırtına, hırsızlık gibi birçok teminatı bir arada sunuyor. Ayrıca çilingir hizmeti, konutların korunması hizmeti, cam hizmetleri gibi birçok asistans teminatı da poliçelere ilave ediliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *