Kargoya Paket Nasıl Verilir?(Soru)

Kargo göndermek için ne gerekiyor?

Kargoyu göndermek isteyen kişinin kimlik numarası, iletişim bilgileri gerekir. Bu gereğin söz konusu olma sebebi, kargo şirketinin devlete vergi verirken fatura kesmek zorunda olmasıdır. Ayrıca, kargoyu alacak olan kişinin de iletişim bilgileri verilmelidir.

Kargo paketleme yapar mı?

Kargoyu, alıcısına ulaşana kadar en az dört ayrı hizmet biriminden geçiriyoruz. Hasarlı olup olmadığına, doğru tartılıp tartılmadığına bakıyoruz. Ayrıca Yurtiçi Kargo şubelerinden gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi yapabilirsiniz.

Kargolarda kutu var mı?

Yurtiçi Kargo Şubelerinde gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece, Yurtiçi Kargo kutu hizmeti sayesinde, paket aramaya gerek kalmadan gönderiniz en hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaşacak.

PTT kargo ile paket nasıl gönderilir?

PTT işyerlerinde kargo göndermek oldukça kolaydır. TC Kimlik Numarasını gişe görevlisine söylemek yeterlidir. Kargo, aynı gün veya ilk posta ile sevk edilir. Varış adresi Türkiye’nin diğer ucu olsa dahi kargo, en hızlı ve güvenli şekilde alıcısına teslim edilir.

Telefon kargo ile gönderilir mi?

Kargo ile telefon gönderme yapmadan önce ambalaj seçimi çok önemlidir. Telefonun güvenli bir şekilde, kırılmadan, herhangi bir hasar almadan, ilgili yere ulaşmasını istiyorsanız, uzman ekibimiz tarafından tasarlanan en güvenli ambalaj malzemesi ile rahatlıkla gönderebilirsiniz.

You might be interested:  Laguna Konuşan Paket Ne Demek?(Çözünme)

Kırılacak kargo nasıl gönderilir?

Çalıştığınız kargo şirketi ve ürününüzü taşıyan görevlinin, gönderinizin “kırılabilir” olduğunu bilmesi gerekiyor. Bu amaçla; siyah bir keçeli kalemle, kutunun belirli yerlerine, belirgin bir biçimde “kırılabilir” yazabilir veya “kırılabilir” yazan bir sticker satın alarak ambalajınızın üzerine yapıştırabilirsiniz.

Teslim alınmayan kargo ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

PTT kargo paketleme yapıyor mu?

Ambalajlama ve Etiketleme Hizmeti, Ankara ve İstanbul illerimizde verilmektedir. Ambalajlama ve Etiketleme Hizmeti; sözleşmeli müşterilerimize ücretsiz, bireysel müşterilerimize ücretli olarak verilmektedir.

Kargo göndermek yasak mı?

Genelgede yer alan ibarelere göre kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları, ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde ( kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar yasaklardan muaf olacak.

20 kg kargo ne kadar tutar?

50 kg ve üzeri paketler her bir kilo başına 1,30 TL ücret katılır ve o şekilde hesaplanır. 20 kg için 643 TL olarak sıralanabilir.

MNG kargo kutu veriyor mu?

Gönderilerinizi güvenle paketlemek için farklı tip ve ebatlardaki ambalaj ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Kargonuza en uygun ambalajı şubelerimizden temin edebilir ve paketlemesini gerçekleştirebilirsiniz. Geri dönüşümlü malzemeden üretilen Doğa Dostu Kolilerimiz 4 farklı ebatta sunulmaktadır.

Kargoyla içecek gönderilir mi?

Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirleyici ve fena kokulu olmayan sıvı maddeler, sağlam (plastik, çelik, alüminyum) bidon veya kaplarda taşınabilir.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

  • Aerosol.
  • Traş Kremi/ Losyonu.
  • Hava Yastığı
  • Alkollü İçecekler.
  • Cephane.
  • Hayvan (Canlı veya Ölü)
  • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
  • Aromaterapi Yağı
You might be interested:  Style Paket Ne Demek?(Çözünme)

4441788 Telefon Kime Ait?

444 1 788 telefon numarası PTT kargoya ait olan bir telefon numarasıdır. Devletin elinde bulundurduğu PTT kargo, bu numara aracılığı ile kargo sahiplerine bilgilendirme mesajları göndermekte veya kargo alıcılarına direkt olarak bu numara üzerinden iletişim sağlamaktadır.

PTT kargo nasıl alınır?

Kurye ve taahütlü gönderilerden özel hizmete uygun olanlar. Alıcı, Kargomat’tan teslim alınmak üzere bir gönderisi olduğu yönünde SMS yoluyla bilgilendirilir. Gönderilen SMS ile barkod, Kargomat’ın konum bilgisi ve şifre iletilir. Alıcı belirtilen Kargomat’a giderek ekrandan “Gönderi Teslimi”ni seçer.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *