Kargo Ile Paket Nasıl Gönderilir?(Çözünme)

 • Kargo nasıl gönderilir kısaca değinecek olursak. Gönderim yapmak istediğiniz ürünü, eşyayı veya paketi hazırladıktan sonra kendiniz kargo firmasına giderek işlemleri başlatabileceğiniz gibi, kargo firmasının kuryesini adresinize de çağırarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Kargo göndermek için ne gerekiyor?

Kargoyu göndermek isteyen kişinin kimlik numarası, iletişim bilgileri gerekir. Bu gereğin söz konusu olma sebebi, kargo şirketinin devlete vergi verirken fatura kesmek zorunda olmasıdır. Ayrıca, kargoyu alacak olan kişinin de iletişim bilgileri verilmelidir.

PTT kargo ile paket nasıl gönderilir?

PTT işyerlerinde kargo göndermek oldukça kolaydır. TC Kimlik Numarasını gişe görevlisine söylemek yeterlidir. Kargo, aynı gün veya ilk posta ile sevk edilir. Varış adresi Türkiye’nin diğer ucu olsa dahi kargo, en hızlı ve güvenli şekilde alıcısına teslim edilir.

PTT kargo ile ne gönderebilirim?

Genel kural olarak kapsamında haberleşme niteliği taşıyan yazılar bulunmayan, en fazla otuz kilogram ağırlığa veya üç yüz desimetreküp hacme sahip her türlü maddeyi kapsayan yurtiçi gönderilere “Posta Kargosu” denir.

Kargo şirketi paketleme yapar mı?

Kargoyu, alıcısına ulaşana kadar en az dört ayrı hizmet biriminden geçiriyoruz. Hasarlı olup olmadığına, doğru tartılıp tartılmadığına bakıyoruz. Ayrıca Yurtiçi Kargo şubelerinden gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi yapabilirsiniz.

You might be interested:  Honda Civic Hangi Paket Alınmalı?(Çözüm bulundu)

Telefon kargo ile gönderilir mi?

Kargo ile telefon gönderme yapmadan önce ambalaj seçimi çok önemlidir. Telefonun güvenli bir şekilde, kırılmadan, herhangi bir hasar almadan, ilgili yere ulaşmasını istiyorsanız, uzman ekibimiz tarafından tasarlanan en güvenli ambalaj malzemesi ile rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Kargo nasıl gönderilir üzerine ne yazılır?

Gönderiler üzerine adres ve varış yerinin önüne posta kodunun, doğru, tam ve okunaklı yazılması, gönderilerin vaktinde ve sağlıklı ulaşmasının ilk şartıdır. Tam ve doğru adres şu bilgileri içerecek şekilde yazılmalıdır.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı

4441788 Telefon Kime Ait?

444 1 788 telefon numarası PTT kargoya ait olan bir telefon numarasıdır. Devletin elinde bulundurduğu PTT kargo, bu numara aracılığı ile kargo sahiplerine bilgilendirme mesajları göndermekte veya kargo alıcılarına direkt olarak bu numara üzerinden iletişim sağlamaktadır.

PTT kargo nasıl alınır?

Kurye ve taahütlü gönderilerden özel hizmete uygun olanlar. Alıcı, Kargomat’tan teslim alınmak üzere bir gönderisi olduğu yönünde SMS yoluyla bilgilendirilir. Gönderilen SMS ile barkod, Kargomat’ın konum bilgisi ve şifre iletilir. Alıcı belirtilen Kargomat’a giderek ekrandan “Gönderi Teslimi”ni seçer.

PTT kargo kimlere teslim edilir?

MADDE 35 –(1) Adreste teslim edilecek gönderiler öncelikle alıcılarına ve varsa vekil ya da mutemetlerine, bunların bulunmaması halinde gönderiyi alma hakkı ve yetkisi bulunan vekil, mutemet, veli, vasi, kayyum, müdür, hizmetçi ile alıcıyla birlikte oturan, görünüşüne nazaran on sekiz yaşından aşağı olmayan ve bariz

PTT kargo salça gönderilir mi?

BELİRLİ ŞARTLARDA TAŞINACAK KARGOLAR Muhteviyatı gereği bozulma ihtimali olan gıda ürünleri(peynir, zeytin, turşu, salça, et ürünleri, yumurta, vb.) Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirleyici ve fena kokulu olmayan sıvı maddeler, sağlam(plastik, çelik, alüminyum) bidon veya kaplarda taşınabilir.

You might be interested:  Grafik Tasarım Mezunu Hangi Bölümleri Tercih Edebilir?

Kargo ile ne gönderilir?

Neleri Taşımıyoruz?

 • Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasal maddeler.
 • Bozulabilecek, dökülebilecek veya kötü kokulu gıda maddeleri ile teneke ve plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb ürünler.
 • Uç kısımları köşebent ile kapalı olmayan sivri uçlu, delici kargolar.

PTT kargo paketi veriyor mu?

Gönderilerinizi, siz müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmış ücretli /​​ ücretsiz ambalaj malzemeleri ile gönderebilirsiniz.

Teslim alınmayan kargo ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

20 kg kargo ne kadar tutar?

50 kg ve üzeri paketler her bir kilo başına 1,30 TL ücret katılır ve o şekilde hesaplanır. 20 kg için 643 TL olarak sıralanabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *