Hangi Paket Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?(Çözüm bulundu)

İlk adım, şasi numarasını öğrenmektir. Satıcı ile iletişime geçip şasi numarasını istedikten sonra internet üzerinden şasi numarası sorgulaması yapan siteleri ziyaret etmelisiniz. Burada aracın üretim yılı, model ismi, üretim yeri ya da motor hacmi gibi kritik bilgileri görebilirsiniz.

  • Öğrenmek istediğiniz detay, tarife bilgileriniz olduğu için, “Tarife ve Paketler” başlığını kapsayan 2’ye basın. Bu aşamadan sonra; tarifenizi, SMS, internet ve arama özelinde kalan kullanım haklarınızı detaylı bir şekilde görüntülüyor olacaksınız. Vodafone Yanımda Uygulaması ile Tarife Öğrenme

Aracın model yılı nasıl belirlenir?

a) Model yılı, aracın imal edildiği veya montajının yapıldığı yerde, MARTOY’un 18 inci, TORTOY’un 8 inci ve MOTOY’un 7 nci maddesine göre, araç sevke hazır hale geldiğinde imalatçı tarafından düzenlenen uygunluk belgesinin imzalandığı tarih esas alınarak belirlenir.

Boş paket araba nedir?

Boş Paket Ne Demek? Otomobillerin giriş versiyonlarında sunulan standart özelliklere sahip uygun fiyatlı modellere verilen isimdir. Boş paket araçlar genellikle şirketler tarafından tercih ediliyor. Ticari amaç için kullanılan bu araçlarda konfor veya ekstra bir rahatlık aranmıyor.

Araç paketleri ne demek?

Araç satın alımlarında araçta bulunan ek özelliklerin olması tüm bu donanımlara ek olarak alıcının isteği ile satıcı tarafından o araç için opsiyonel olarak sunulan diğer donanımların da isteğe bağlı olarak tercih edilen donanımların yüklenmiş haline donanım paketi denir. Her araç için sunulan farklı seçenekler vardır.

You might be interested:  Avea Dönüşen Paket Nasıl Yapılır?(Soru)

Tescil model yılı ne demek?

Artık model yılı otomobilin üretildiği yılın ocak ayından itibaren tescil edilecek. Buna göre 1 Ocak 2013’ten itibaren araç hangi tarihte üretilirse üretilsin o model yılına ait olacak.

Aracın ilk tescil tarihi ne demek?

Aracın trafiğe çıktığı tarih tescil tarihi olarak ifade edilir. Genelde bu durum aracın üretildiği tarih ile karıştırılır. Ancak aracın tüm işlemlerin tamamlanması ile beraber trafiğe çıktığı durum tescil tarihi olarak bilinir. Böylece yapılan işlemler ile beraber araç artık trafiğe çıkmaya hazır hale gelir.

Arabanın hangi paket olduğunu nasıl anlarız?

Donanım paketlerini öğrenmek için Türkiye Sigortacılar, Reasürans ve Emeklilik Şirketler Birliği (TSB) kasko değer listesini kontrol etmek pratik bir seçenektir. Burada aracın model ismi ve motor hacmi ile donanım paketlerini görebilirsiniz.

Full artı full ne demek?

türkçe ‘ tam anlamıyla bakımı yapılmış, her şey yenilenmiş’ demek istediklerinde full+full yazıyorlar. dolu dolu yani. dolmuş taşmış, tekrar tekrar dolmuş.

SUV paket ne demek?

SUV açılımı; Sport Utility Vehicle, Türkçe’si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir. Bu araçlar asfalt yollarda ve hafif arazilerde yol alabilirler. SUV araçlar genellikle dört tekerden çekme özelliğine sahiptirler.

Opsiyonel paket ne demek?

Bir araçta bulunan opsiyonel donanımlar, alıcının istekleri doğrultusunda otomobile sonradan eklenen özelliklerdir. Bu özellikler güvenlik ekipmanları ya da aksesuarlar olabilir. Bir araçta bulunması zorunlu olmayan ama sürüşü çok daha keyifli ve güvenli kılan tüm özellikler opsiyonel donanım olarak tanımlanır.

Arabada standart ne demek?

Araba kiralamada standart arabalar birçok kişinin büyük arabalar olarak tanımlayacağı arabalardır. Bu arabalar beş kişi için iyidir ve uzun yolculuklarda konforludur.

You might be interested:  Nfs 2 3. Paket Nasıl Açılır?

Trendline araba ne demek?

Wolkswagen Trendline ne demek sorusuna markanın en baz donanım paketine verilen addır şeklinde yanıt verebiliriz. Genellikle manuel şanzımanlar ile sunulan bu pakette en düşük ses sistemi, minimum konfor donanımları (cruise control, park asistanı vs.) ve iç mekanda en düşük kalitede malzemeler kullanılmaktadır.

Model yılı ne demek?

Türkiye’ye ithal edilen veya yurt içinde imal ya da monte edilen motorlu araçlar ve römorkların model yılı, aracın uygunluk belgesinde belirtilen imal tarihinin yılı olacak.

Araç model yılı ne zaman değişiyor?

SIFIR otolarda bu yıl yürürlüğe giren, ‘yeni model yılına ait olması için aracın Türkiye veya yurtdışında 1 Ağustos’ta üretilmesi’ şartı, 2013’te yeniden değişiyor. Buna göre, 1 Ocak 2013’te üretilen araç ile 15 Aralık 2013’te üretilenin model yılı aynı olacak. Böylece 2012 model yılı 1.5 yıla uzayacak.

Çok amaçlı araç ne demek?

AA’dan AC’ ye kadar belirtilenlerin dışındaki, yolcu ve onların bagaj veya yüklerini tek bir bölmede taşıması amaçlanan ve Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliğindeki şartları taşıyan motorlu araçlardır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *