Aracın Hangi Paket Olduğunu Öğrenme?(Çözülmüş)

İlk adım, şasi numarasını öğrenmektir. Satıcı ile iletişime geçip şasi numarasını istedikten sonra internet üzerinden şasi numarası sorgulaması yapan siteleri ziyaret etmelisiniz. Burada aracın üretim yılı, model ismi, üretim yeri ya da motor hacmi gibi kritik bilgileri görebilirsiniz.

  • Donanım paketlerini öğrenmek için Türkiye Sigortacılar, Reasürans ve Emeklilik Şirketler Birliği (TSB) kasko değer listesini kontrol etmek pratik bir seçenektir. Burada aracın model ismi ve motor hacmi ile donanım paketlerini görebilirsiniz.

Aracın hangi paketi ruhsatta yazar mı?

Ruhsatta paket yazar, opsiyon paketleri yazmaz. Detaylı halleri şase numarası üzerinden servisten öğrenilebilir veya iletişim hattından o yıla ait broşür istenir, gelen broşür ile araç karşılaştırılır.

Aracın model yılı nasıl belirlenir?

a) Model yılı, aracın imal edildiği veya montajının yapıldığı yerde, MARTOY’un 18 inci, TORTOY’un 8 inci ve MOTOY’un 7 nci maddesine göre, araç sevke hazır hale geldiğinde imalatçı tarafından düzenlenen uygunluk belgesinin imzalandığı tarih esas alınarak belirlenir.

Boş paket araba nedir?

Boş Paket Ne Demek? Otomobillerin giriş versiyonlarında sunulan standart özelliklere sahip uygun fiyatlı modellere verilen isimdir. Boş paket araçlar genellikle şirketler tarafından tercih ediliyor. Ticari amaç için kullanılan bu araçlarda konfor veya ekstra bir rahatlık aranmıyor.

You might be interested:  Türk Telekom Paket Bitmeden Yenileme Nasıl Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)

Araç paketleri ne demek?

Araç satın alımlarında araçta bulunan ek özelliklerin olması tüm bu donanımlara ek olarak alıcının isteği ile satıcı tarafından o araç için opsiyonel olarak sunulan diğer donanımların da isteğe bağlı olarak tercih edilen donanımların yüklenmiş haline donanım paketi denir. Her araç için sunulan farklı seçenekler vardır.

Ruhsatta araç tipi nerede yazar?

Dikkat edilecek olursa Araç Tipi karşılığı, şaşe numarasının ortasında yer alan 2 harf yani AW ile doldurulmuş (kırmızı işaretli).

Ruhsatta araç sınıfı M1 ne demek?

Araç sınıfları, aşağıdaki uluslararası sınıflandırmaya göre tanımlanır: M1 Sınıfı: Sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik motorlu araçlar. M2 Sınıfı: Sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik ve azami kütlesi 5 ton’u aşmayan, motorlu araçlar.

Tescil model yılı ne demek?

Artık model yılı otomobilin üretildiği yılın ocak ayından itibaren tescil edilecek. Buna göre 1 Ocak 2013’ten itibaren araç hangi tarihte üretilirse üretilsin o model yılına ait olacak.

Aracın ilk tescil tarihi ne demek?

Aracın trafiğe çıktığı tarih tescil tarihi olarak ifade edilir. Genelde bu durum aracın üretildiği tarih ile karıştırılır. Ancak aracın tüm işlemlerin tamamlanması ile beraber trafiğe çıktığı durum tescil tarihi olarak bilinir. Böylece yapılan işlemler ile beraber araç artık trafiğe çıkmaya hazır hale gelir.

Model yılı mı km mi?

Araç alırken aslında modeli yüksek ve km düşük araç tercih edilmelidir. Aracın km si ve yılının önemi yadsınamaz, ancak bakımlı araba her zaman yıl ve km den daha önemlidir.

Full artı full ne demek?

türkçe ‘ tam anlamıyla bakımı yapılmış, her şey yenilenmiş’ demek istediklerinde full+full yazıyorlar. dolu dolu yani. dolmuş taşmış, tekrar tekrar dolmuş.

You might be interested:  Laguna Konuşan Paket Ne Demek?(Çözünme)

SUV paket ne demek?

SUV açılımı; Sport Utility Vehicle, Türkçe’si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir. Bu araçlar asfalt yollarda ve hafif arazilerde yol alabilirler. SUV araçlar genellikle dört tekerden çekme özelliğine sahiptirler.

Opsiyonel paket ne demek?

Bir araçta bulunan opsiyonel donanımlar, alıcının istekleri doğrultusunda otomobile sonradan eklenen özelliklerdir. Bu özellikler güvenlik ekipmanları ya da aksesuarlar olabilir. Bir araçta bulunması zorunlu olmayan ama sürüşü çok daha keyifli ve güvenli kılan tüm özellikler opsiyonel donanım olarak tanımlanır.

Arabada standart ne demek?

Araba kiralamada standart arabalar birçok kişinin büyük arabalar olarak tanımlayacağı arabalardır. Bu arabalar beş kişi için iyidir ve uzun yolculuklarda konforludur.

Trendline araba ne demek?

Wolkswagen Trendline ne demek sorusuna markanın en baz donanım paketine verilen addır şeklinde yanıt verebiliriz. Genellikle manuel şanzımanlar ile sunulan bu pakette en düşük ses sistemi, minimum konfor donanımları (cruise control, park asistanı vs.) ve iç mekanda en düşük kalitede malzemeler kullanılmaktadır.

Style paket ne demek?

3.500 TL daha yüksek bedeli ile alınabilen Style paketinde ise Trend X donanım seviyesine ek olarak gecikmeli sönen ön farlar, elektirikli, ısıtmalı, sinyalli, katlanabilir yan aynalar, yan perde hava yastıkları, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar, otomatik kararan iç dikiz aynası, ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *