Aracımın Hangi Paket Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?(Çözülmüş)

İlk adım, şasi numarasını öğrenmektir. Satıcı ile iletişime geçip şasi numarasını istedikten sonra internet üzerinden şasi numarası sorgulaması yapan siteleri ziyaret etmelisiniz. Burada aracın üretim yılı, model ismi, üretim yeri ya da motor hacmi gibi kritik bilgileri görebilirsiniz.

  • Cevap: Aracım hangi paket Akıllı telefonunuzdan fiat yol arkadaşım uygulamasını kullanarak, şase numarası ile profil oluşturunca aracın tüm bilgileri elinizde oluyor. Garanti süresi, bakım tarihleri ve km bilgileri, aracın boya kodu ve hangi paket olduğu, vs. vs. bence herkes kullanmalı. çok detay olmasa da işe yara bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aracın model yılı nasıl belirlenir?

a) Model yılı, aracın imal edildiği veya montajının yapıldığı yerde, MARTOY’un 18 inci, TORTOY’un 8 inci ve MOTOY’un 7 nci maddesine göre, araç sevke hazır hale geldiğinde imalatçı tarafından düzenlenen uygunluk belgesinin imzalandığı tarih esas alınarak belirlenir.

Boş paket araba nedir?

Boş Paket Ne Demek? Otomobillerin giriş versiyonlarında sunulan standart özelliklere sahip uygun fiyatlı modellere verilen isimdir. Boş paket araçlar genellikle şirketler tarafından tercih ediliyor. Ticari amaç için kullanılan bu araçlarda konfor veya ekstra bir rahatlık aranmıyor.

Şasi numarası ne anlama gelir?

Trafiğe çıkan her araç için zorunlu olan şasi numarası, aracın hangi yıl hangi ülkede üretildiğini, üretim yılını, araç kasa ve motor tipini, aracın üretildiği fabrikayı ve o fabrikadan çıkan kaçıncı araç olduğunu gösterir. Her ne kadar “ numara ” olarak tanımlansa da 17 hane içinde bazı harfler de bulunur.

You might be interested:  Avea Kalan Paket Nasıl Öğrenilir?(Soru)

Araç paketleri ne demek?

Araç satın alımlarında araçta bulunan ek özelliklerin olması tüm bu donanımlara ek olarak alıcının isteği ile satıcı tarafından o araç için opsiyonel olarak sunulan diğer donanımların da isteğe bağlı olarak tercih edilen donanımların yüklenmiş haline donanım paketi denir. Her araç için sunulan farklı seçenekler vardır.

Tescil model yılı ne demek?

Artık model yılı otomobilin üretildiği yılın ocak ayından itibaren tescil edilecek. Buna göre 1 Ocak 2013’ten itibaren araç hangi tarihte üretilirse üretilsin o model yılına ait olacak.

Aracın ilk tescil tarihi ne demek?

Aracın trafiğe çıktığı tarih tescil tarihi olarak ifade edilir. Genelde bu durum aracın üretildiği tarih ile karıştırılır. Ancak aracın tüm işlemlerin tamamlanması ile beraber trafiğe çıktığı durum tescil tarihi olarak bilinir. Böylece yapılan işlemler ile beraber araç artık trafiğe çıkmaya hazır hale gelir.

Full artı full ne demek?

türkçe ‘ tam anlamıyla bakımı yapılmış, her şey yenilenmiş’ demek istediklerinde full+full yazıyorlar. dolu dolu yani. dolmuş taşmış, tekrar tekrar dolmuş.

SUV paket ne demek?

SUV açılımı; Sport Utility Vehicle, Türkçe’si Spor Amaçlı Taşıt. Hem minivan, hem station wagon hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlara denir. Bu araçlar asfalt yollarda ve hafif arazilerde yol alabilirler. SUV araçlar genellikle dört tekerden çekme özelliğine sahiptirler.

Opsiyonel paket ne demek?

Bir araçta bulunan opsiyonel donanımlar, alıcının istekleri doğrultusunda otomobile sonradan eklenen özelliklerdir. Bu özellikler güvenlik ekipmanları ya da aksesuarlar olabilir. Bir araçta bulunması zorunlu olmayan ama sürüşü çok daha keyifli ve güvenli kılan tüm özellikler opsiyonel donanım olarak tanımlanır.

Şase numarası paylaşmak sakıncalı mı?

Şasi numarası aracınızın kimlik numarasıdır. Şase numarasının ister yedek parça teyidi için parça satışı yapan e-ticaret siteleriyle isterse araç satışı öncesi aracınızı satın almak isteyen alıcılar ile paylaşılması tamamen güvenli bir eylemdir.

You might be interested:  Askercell Ikili Paket Nasıl Yapılır?(Soru)

Şase numarası ruhsatta yazar mı?

VIN ( şase numarası), araçların ruhsatları üzerinde kesinlikle yer alıyor. Araç satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri, aracın şase numarasının mutlaka ruhsat üzerinde bulunuyor olması.

Şasi numarası ile ne yapılabilir?

Bilinen diğer adı ile VIN (Vehicle Identification Number ) olan bu numaralar araç ruhsatında, sigorta poliçesinde, aracın farklı noktalarında ve servis kayıtlarında yer alabilmektedir. Aracın şase numarasındaki her bir rakam farklı bir bilgiyi ifade etmektedir.

Arabada standart ne demek?

Araba kiralamada standart arabalar birçok kişinin büyük arabalar olarak tanımlayacağı arabalardır. Bu arabalar beş kişi için iyidir ve uzun yolculuklarda konforludur.

Trendline araba ne demek?

Wolkswagen Trendline ne demek sorusuna markanın en baz donanım paketine verilen addır şeklinde yanıt verebiliriz. Genellikle manuel şanzımanlar ile sunulan bu pakette en düşük ses sistemi, minimum konfor donanımları (cruise control, park asistanı vs.) ve iç mekanda en düşük kalitede malzemeler kullanılmaktadır.

Style paket ne demek?

3.500 TL daha yüksek bedeli ile alınabilen Style paketinde ise Trend X donanım seviyesine ek olarak gecikmeli sönen ön farlar, elektirikli, ısıtmalı, sinyalli, katlanabilir yan aynalar, yan perde hava yastıkları, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar, otomatik kararan iç dikiz aynası, ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *